Топ-хабарники у Тернополі

07

Июль 2014

Топ-хабарники у Тернополі

; Коментировать

Понад мільйон гривень хабарів отримали в області від початку року, повідомляють правоохоронці. 

Продовження цих історій вони озвучують рідше. Ми перевірили: насправді часто покарання обмежується штрафами та іспитовими термінами

Керівників управлінь міліції, податкової, міськради, РАЦСу та викладачів ловили упродовж попередніх двох років на отриманні неправомірної вигоди (далі хабар — прим. ред.) у Тернополі.

Винагороди вони отримували різні — від кількох сотень доларів до 750 тис. грн.

Ми проаналізували ті кримінальні провадження про отримання неправомірної вигоди, про які писали "RIA плюс" та сайт 20minut.ua і про які найбільше говорили у Тернополі. Подальшою долею затриманих ми поцікавилися в обласній прокуратурі.

Як виявилося, одні провадження ще розслідують, інші — передали до суду. Щодо деяких вже є судові вироки. Проте у тюрмі не сидить ніхто. Щоправда, більшість порушників звільнили із займаних посад. Однак залишаються й такі, що працюють і далі.

Взяв 750 тис. грн за...

У квітні 2012 р. весь Тернопіль гудів про те, як загін бійців спецпризначення з автоматами та у масках увірвався через центральний вхід у приміщення податкової та вивів звідти чоловіка у наручниках. Тоді затримали першого заступника голови – начальника управління податкової міліції ДПС у Тернопільській області. Порушили кримінальну справу за "Одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище". Згідно з повідомленнями Генпрокуратури, хабар посадовець таки отримав. Але за що саме і від кого, там не уточнювали.

Нині у прокуратурі області інформації про це провадження немає. У відповіді на наш запит, підписаній старшим прокурором з питань забезпечення доступу до публічної  інформації  Павлом Самойловим, йдеться: "Оскільки досудове розслідування даної кримінальної справи проводилось слідчими ГПУ, то у прокуратурі області відсутня інформація про хід досудового розслідування та судового розгляду даної кримінальної справи".

До слова, у відповіді прокуратури вказана сума неправомірної вигоди, за яку затримали цього посадовця. Це — 750 тис. грн.

Тож з інформаційним запитом щодо цього кримінального провадження ми звернулися у Генпрокуратуру. Продовження читайте у наступних номерах.

За відмазку від перевірки – 40 тис.

Ще одне затримання, де фігурував працівник податкової, було 2 липня 2013 р. Тоді трьом чоловікам надягнули наручники просто у центрі міста, біля магазину "Молоко".

За підозрою в отриманні неправомірної вигоди затримали заступника начальника оперуправління головного управління Міндоходів України в області, начальника відділу оперативних розробок управління державної служби боротьби з економічними злочинами обласної міліції (УДСБЕЗ) та начальника  УДСБЕЗ Чортківського райвідділу міліції.

"Дані особи  ініціювали отримання від господарюючого суб’єкта документації щодо декларування витрат і доходів при будівництві багатоквартирного будинку. За можливість уникнення подальшої позапланової перевірки від підприємця зажадали 40 тис. грн, - повідомляла раніше прес-служба прокуратури області. - Частину коштів, а саме 20 тис. грн, посадовці отримали ще у червні поточного року. При одержанні решти суми були затримані".

У прес-службі також повідомили, що цим порушникам загрожує до десяти років ув'язнення.

Кримінальне провадження ще розслідують працівники слідчого відділу прокуратури області. У ході досудового розслідування усіх підозрюваних звільнили з посад.

Хабар чи провокація

За підозрою в отриманні неправомірної вигоди затримали і двох керівників “Об’єднання парків культури і відпочинку міста Тернополя”. Одного у 2012 р., його наступника – через рік.

Так, 13 березня 2012 р. прокурор області порушив кримінальну справу за "Одержання неправомірної вигоди" проти  директора КП “Об'єднання парків культури”, депутата-свободівця Ігоря Липки. Він вимагав та одержав 1000 доларів хабара за сприяння у розміщенні двох сезонних об'єктів на території парків міста.

За вироком Тернопільського міськрайонного суду йому призначили покарання у вигляді 850 гривень штрафу та звільнили із займаної посади.

Нагадаємо, раніше міський голова Сергій Надал виступав із заявами, що затримання цього посадовця - провокація. І хабара той не брав, переконував мер. А звільнили чиновника за згодою сторін. Тож Ігорю Липці не треба було відпрацьовувати ще два тижні, як це відбувається при звільненні за власним бажанням.

-          Як людина, яку звільнили 7 березня, може отримати хабар 12 числа, на своєму колишньому місці роботи? Я переконаний, що грошей він не брав, - казав тоді пан Надал. - За 15 років роботи у податковій я знав дуже багато моментів, бачив співпрацю з правоохоронними органами. У більшості випадків це - провокація, яку роблять штучно. Таке щодо представників “Свободи” відбувається нині по всій Україні, аби дискредитувати партію.

А вже через рік прокуратура порушила кримінальне провадження стосовно наступного директора “Об’єднання парків” — Василя Романюка, який вимагав та одержав 800 доларів.

Обвинувальний скерували до Тернопільського міськрайсуду, підозрюваного на два місяці відсторонили від займаної посади. Далі він повернувся до роботи.

- Я не брав ці гроші. Це була підстава! - стверджує пан Романюк. Він переконує, що комусь невигідно, аби він продовжував обіймати посаду керівника КП “Об'єднання парків культури і відпочинку”.

За розлучення – 400 доларів

На хабарі у 400 доларів попалась і керівник тернопільського РАЦСу. Затримували підозрювану на робочому місці пообіді 27 червня цього року.

Про затримання у редакцію першою повідомила наша читачка, яка стала свідком подій.

— Я була в подруги на урочистостях, — розповідає тернополянка Наталія (прізвище редакції відоме — прим. ред.). — Ми зайшли в зал. Раптом почули у коридорі крик. Вибігли. Там троє кремезних чоловіків скрутили руки жінці і притиснули її до стіни. Ще один стояв поряд і давав вказівки. Кричав: "Наручники на неї!".

Проти начальниці РАЦСу порушили кримінальне провадження. Керівник вимагала та отримала винагороду в 400 доларів за сприяння у пришвидшенні процедури розлучення та видачі свідоцтва про розірвання шлюбу.

„Вироком Тернопільського міськрайсуду ... засуджено І. до 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати керівні посади в органах юстиції строком на 2 роки, та ... звільнено від відбування основного покарання з випробуванням з іспитовим строком 1 рік... – йдеться у повідомленні обласної прокуратури. - ...Засуджену звільнено із займаної посади".

За магістерську – 4 тис.

У липні цього року за отримання неправомірної вигоди затримали викладача економічного університету. Засудили і викладача, який брав гроші, і студента, який давав. Першому доведеться сплатити понад 20 тис. грн, а студентові - понад 5 тис.

Викладач через старосту групи вимагав хабар у студентів-заочників за складання державного іспиту та захисту магістерських робіт. За успішне складання державного іспиту - по 200 грн зі студента. За захист магістерської по 4 тис. грн. Проте цими грішми викладач так і не скористався. За надання неправомірної вигоди засудили і старосту групи.

Куди звертатися

Зі скаргами про вимагання грошей у будь-якій сфері звертайтеся:

- у спецвідділ боротьби з хабарництвом: 27-13-60.

- на "телефони довіри" обласної прокуратури: 25-09-52, 51-30-51.

За інф. сектору зв'язків із громадськістю обласної міліції

http://te.20minut.ua/Kryminal/top-habarniki-u-ternopoli-10301166.html

Опубликовано в Рейтинг

Оставить комментарий